Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Weingut Kracher

Je to jedna nezvyčajná rodina, malý, oddaný tím, pevne zakorenený v Illmitze pri Neusiedler See a zároveň medzinárodne ďaleko zosieťovaný.

Gerhard Kracher, mladý šéf nabitý energiou prevzal vinárstvo po predčasnej smrti svojho otca v roku 2007 a vedie ho švihom a dynamikou. A Michaela Kracher, matka, ktorá v hektických dňoch zachová prehľad.Vína z viničovej besiedky už dlho predstavujú kvalitu. Žiadne iné sladké víno sa nemôže pýšiť takou veľkou známosťou, len máloktoré dosiahnu také vysoké a konštantné hodnotenia. Kracher sa stal celosvetovo synonymom pre sladké víno s najvyššou dokonalosťou.

Režisér: Gerhard Kracher,

Ten, kto začína s takým dedičstvom, musí mať v sebe neodvratne veľa protikladných vlastností. Gerhard Kracher vedie od roku 2007 vinárstvo, ktorého vybudoval jeho starý otec a jeho otec ho preslávil. Gerhard je mladý, ale napriek tomu skúsený „starý veterán” v pivnici a vo vinici. Je typickou osobnosťou Burgenlandu, úzko spojený so Seewinkelom, ale zároveň je aj otvorený svetobežník, ktorý miluje kalifornskú kuchyňu a juhofrancúzsky životný štýl. Vie, čím je dlžný svojej rodine  a napriek tomu stále pozerá dopredu, stále hľadá nové nápady, so zvedavosťou sa podíva na nové trendy a inovácie.

KLÍMA: PANÓNSKA,

Horúce, suché leto,  veľmi chladná zima, daždivá jar a dlhá, mierne slnečná jeseň: taká je panónska klíma, ktorá panuje v oblasti Seewinkel a smerom na východ v Maďarsku. Okrem toho Neusiedlersee sa postará o špecifické klimatické podmienky, ktoré v tomto smere existujú na svete len raz: Veľká vodná plocha zmierni letnú suchotu. V jeseni sa postará o večerné hlmy, ktoré trvajú do rána a rozpustia sa len postupne pred slnkom. To sú ideálne podmienky na vznik plesne „Botrytis cinerea”, Edelfäule, ktoré umožní vznik ušľachtilého


Ponuka produktov