Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia
Riesling "Heiligenstein" Erste Lage 2017

Riesling "Heiligenstein" Erste Lage 2017

Heiligenstein je jednou z najslávnejších viníc v oblasti Dunaja. Pôda je charakteristicky odlišná od všetkého ostatného, čo sa dá nájsť v tejto oblasti. Základná štruktúra pochádza z obdobia permu, ktorá má pôvod v kryštalickom materiály v kombinácii so sopečným a organickým materiálom, osobnosť Heiligensteinu je vyjadrená v rizlingu.
Degustačné poznámky:
Vône košíku so zrelým ovocím sa okamžite dostanú do popredia, komponenty klasických odrôd jabĺk sú nasledované banánom a ananásom s tónmi divokého medu v pozadí. Bohaté a okrúhle s množstvom sily a hĺbky. Pružné, pevné a poskytujúce štedrý extrakt a dotyk perníka. Dobre vyvážené s dostatkom kyseliny a presným ohraničením. Vysnívaný rizling – pravdepodobne najlepší v modernej ére Gobelsburgu.
 

Dostupnosť:
Skladom
Model:
AT019
33.60

Vlastnosti vína

Výrobca:
Krajina:
Region:
Ročník:
Druh vína:
Alkohol:
Odroda:
Objem:

Riesling "Heiligenstein" Erste Lage 2017




Informácia o výrobcovi:

História

Počiatok histórie hradu Gobelsburg a jeho viníc je, ako u mnohých podobných nehnuteľností v Rakúsku, nepísaným príbehom. Archeologické vykopávky v jednej z našich viníc (Grub) a jedno z významných rozšírení zámockých pivníc odhalili mnohé stopy po osídleniach z eolitickej, bronzovej a železnej doby, období rímskeho impéria a ranného stredoveku.

Vínna pivnica

Najstaršia časť pivnice sa datuje späť do 11. storočia, kedy bola súčasťou hradných priestorov. Počas storočí sa pivnica neustále rozširovala.Keď ... Čítaj ďalej

Pridať hodnotenie

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Grüner Veltliner "Renner" Erste Lage 2017
24.60€
Grüner Veltliner Steinsetz,  2017
18.00€
Riesling "Heiligenstein" Erste Lage 2017
33.60€
Zweigelt Rosé, 2017
Schloss Gobelsburg
8.00€