Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia
Grüner Veltliner "Lamm" Erste Lage 2017

Grüner Veltliner "Lamm" Erste Lage 2017

Lamm leží v juhovýchodnej časti Heiligensteinu, kde hory prechádzajú do miernych kopcov.V tomto Cru nachádza veltlínske zelené svoje ideálne podmienky, vďaka ktorým prekonáva samé seba. Terroir obsahuje sprašové hliny vytvorené geologickými faktormi Heiligensteinu (sopečná hornina a ťažká ílovitá hlina z obdobia permu). Južne orientovaný svah s hlbokou, úrodnou pôdou poskytuje základ pre silo, telo a eleganciu.
Degustačné poznámky:
Hladký duet kvetového medu a pražených mandieľ, pozitívne typický charakter terroiru, zrelé a živé so zameraním sa na eleganciu, bohatá, chutná jemnosť, zvučné a expresívne, viazané, neustále odhaľovanie nových aspektov, vzrušujúce ohraničenie a vyžarovanie.

Dostupnosť:
Skladom
Model:
AT23
33.60

Vlastnosti vína

Výrobca:
Krajina:
Region:
Ročník:
Druh vína:
Alkohol:
Objem:

Grüner Veltliner "Lamm" Erste Lage 2017
Informácia o výrobcovi:

História

Počiatok histórie hradu Gobelsburg a jeho viníc je, ako u mnohých podobných nehnuteľností v Rakúsku, nepísaným príbehom. Archeologické vykopávky v jednej z našich viníc (Grub) a jedno z významných rozšírení zámockých pivníc odhalili mnohé stopy po osídleniach z eolitickej, bronzovej a železnej doby, období rímskeho impéria a ranného stredoveku.

Vínna pivnica

Najstaršia časť pivnice sa datuje späť do 11. storočia, kedy bola súčasťou hradných priestorov. Počas storočí sa pivnica neustále rozširovala.Keď ... Čítaj ďalej

Pridať hodnotenie

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Riesling "Heiligenstein" Erste Lage 2017
33.60€
Grüner Veltliner "Lamm" Erste Lage 2017
33.60€
Grüner Veltliner LOSS, 2018
Schloss Gobelsburg
9.00€
Riesling "Gaisberg" Erste Lage 2016
23.90€