Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia
Grüner Veltliner Steinsetz,  2017

Grüner Veltliner Steinsetz, 2017

Vo viniciach v Gobelsburgu je terroir odlišný od zvyšku Kamtal, a to vďaka dôležitej zložke – terciárny štrk. Tieto okrúhle kamene, každý veľký ako päsť, sa tu usadili z dávnych riek Dunaj a Traisen počas poslednej doby ľadovej – a dnes tu vytvárajú základ tohto vína. Dnes je taktiež tento štrk pokrytý – v závislosti na vinici – vrstvou sprašovej hliny s hrúbkou medzi 1 – 1 metra.
Degustačné poznámky:
Pikantnosť jablčných jadierok a broskyňovej kôstky, ako aj rozhodne kamenistý tón a pevný, aj keď jemnozrnný pocit prepožičiavajú určitú strohosť tomuto Gobelsburg 2012 Gruner Veltliner Steinsetz, ale je tu prítomný dostatok primárnej šťavnatosti mätou napusteného jablka a melónu, cez ktorú presvitá rozmanitosť minerálnych látok. Bohaté na estery, výrazné vône tu zahŕňajú višňový a mirabelkový likér, ktoré sa opakujú ako tieň v pretrvávajúcom závery. ku 2018.
 

Dostupnosť:
Skladom
Model:
AT20
18.00

Vlastnosti vína

Výrobca:
Krajina:
Region:
Ročník:
Druh vína:
Alkohol:
Objem:

Grüner Veltliner Steinsetz, 2017
Informácia o výrobcovi:

História

Počiatok histórie hradu Gobelsburg a jeho viníc je, ako u mnohých podobných nehnuteľností v Rakúsku, nepísaným príbehom. Archeologické vykopávky v jednej z našich viníc (Grub) a jedno z významných rozšírení zámockých pivníc odhalili mnohé stopy po osídleniach z eolitickej, bronzovej a železnej doby, období rímskeho impéria a ranného stredoveku.

Vínna pivnica

Najstaršia časť pivnice sa datuje späť do 11. storočia, kedy bola súčasťou hradných priestorov. Počas storočí sa pivnica neustále rozširovala.Keď ... Čítaj ďalej

Pridať hodnotenie

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Grüner Veltliner "Lamm" Erste Lage 2017
33.60€
Grüner Veltliner "Renner" Erste Lage 2017
24.60€
Riesling "Gaisberg" Erste Lage 2016
23.90€
Grüner Veltliner LOSS, 2018
Schloss Gobelsburg
9.00€