Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia
Grüner Veltliner LOSS, 2016

Grüner Veltliner LOSS, 2016

Terasy zo „sprašovej hliny“ sú typickým obrazom údolia Kamptal. Jemne vytvarované kopca okolo Langenlois pripomínajú začiatky Waldviertel. Sprašová hlina je piesčitá pôda – prinesená do tejto oblasti vetrami pred desiatkami tisíc rokov z oblastí Álp. Táto ílovitá pôda poskytuje veltlínskemu zelenému klasickú štruktúru elegantnosti a jeho unikátny charakter.
Degustačné poznámky:
Nápadná vôňa, ktorá trochu pripomína zelený čaj a biele korenie a je tu znateľná jemná bylinná pikantnosť, ľahké až stredné telo, čisté jablko a hruška v závere, svieže a šťavnaté, pripravené na pitie už dnes.
 

Dostupnosť:
Skladom
Model:
AT21
9.00

Vlastnosti vína

Výrobca:
Krajina:
Region:
Ročník:
Druh vína:
Alkohol:
Objem:

Grüner Veltliner LOSS, 2016
Informácia o výrobcovi:

História

Počiatok histórie hradu Gobelsburg a jeho viníc je, ako u mnohých podobných nehnuteľností v Rakúsku, nepísaným príbehom. Archeologické vykopávky v jednej z našich viníc (Grub) a jedno z významných rozšírení zámockých pivníc odhalili mnohé stopy po osídleniach z eolitickej, bronzovej a železnej doby, období rímskeho impéria a ranného stredoveku.

Vínna pivnica

Najstaršia časť pivnice sa datuje späť do 11. storočia, kedy bola súčasťou hradných priestorov. Počas storočí sa pivnica neustále rozširovala.Keď ... Čítaj ďalej

Pridať hodnotenie

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Grüner Veltliner LOSS, 2016
Schloss Gobelsburg
9.00€
Grüner Veltliner "Lamm" Erste Lage 2016
33.60€
Riesling "Heiligenstein" Erste Lage 2016
33.60€
Urgestein Riesling 2016
Schloss Gobelsburg
12.50€