Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Tenuta Sette Ponti

Tenuta Sette Ponti

Historická vinica Sette Ponti

Tenuta Sette Ponti leží na historickej pôde v srdci oblasti Chianti na konci Via del Monte, ktorú miestni poznajú ako Via dei Sette Ponti, v prekrásnom skrytom údolí. Pomenovaná po siedmych stredovekých mostoch križujúcich rieku Arno na ceste z Arezzo to Florence — z ktorých jeden, Ponte Buriano, je možné vidieť v pravej časti pozadia obrazu Mona Lisa od Leonarda DaVinci — vinica má legendárnu históriu. Ale bolo to odhodlanie a znalosti luxusného tovaru podnikateľa Antonia Moretti, ktoré premenili 750 akrovú usadlosť na multifunkčný poľnohospodársky pozemok, ktorý je dnes jedným z najinovatívnejších, na kvalitu zameraných výrobcov svetového Super Tuscans v Toskánsku.

Prvé vydanie Tenuta Sette Ponti bolo Crognolo ročník 1998, pomenované po divokom kríku Cornus, ktorý rastie na pozemku. Druhým vydaním vinice bolo Oreno, pomenované po malej rieke, ktorá prúdi cez pozemok.

Terroir a vinice

Vinice Sette Ponti sa rozprestierajú na na 150 akroch a ležia v nadmorskej výšte od 200 do 300 metrov. Rozmanité pôdy sú zmesou ílu, piesku, vápenca a tradične kamenistého galestro z Chianti.Ponuka produktov