Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Billecart - Salmon

Pôvod mýtu
Uprostred oblasti Champagne, v pôvabnej obci
Mareuil-sur-Aÿ, sa nachádza šampanský dom v rodinnom vlastníctve,  
ktorý je už takmer 200 rokov nezávislý.

Všetko začalo v roku 1818, kedy Nicolas François Billecart a Elisabeth Salmon založili šampanský dom s vedomím o dokonalosti svojich vín.  
O tých čias je každý člen rodiny Billecart zaviazaný dodržiavať rodinnú tradíciu nemennou prísahou: „Uprednostni kvalitu, usiluj sa o dokonalosť.“
Dôkazom tejto večnej požiadavky je rodinná záhrada na  
pozemku rodiny BILLECART-SALMON.
V roku 1926 bola táto záhrada prebudovaná vo francúzskom štýle pod  
dohľadom Charlesa Roland-Billecarta.
Myšlienkou jeho projektu bolo vytvoriť záhradu v centre obce, ohraničenú múrmi obklopenými lipami opatrenými prístreškom, zdobenú buxusom, trávnikmi a kvetinovými záhonmi.
V tomto štýle bola záhrada udržiavaná do roku 1999, kedy búrka zničila zvyšné staré stromy a zanechala jediný, takmer 200 rokov starý gaštan. Francois Roland-Billecart sa preto rozhodol zväčšiť záhradu jeho starého otca pripojením tej časti, ktorá dovtedy zostávala mimo dohľadu.
Týmto projektom poveril jeho sestru  
Véronique Roland-Billecart.
Od založenia domu BILLECART-SALMON v roku 1818 až do dnešných dní do udržiavania tejto záhrady investovala každá generácia. Okrem toho sa rodina pustila do modernizácie ich vinárstva, ktoré vychádzalo z takmer dvestoročných skúseností.  
So zázemím v najlepšej šampanskej tradícii sa dom BILLECART-SALMON pohybuje medzi dokonalosťou a dopytom a chce nadšene odovzdávať svoju lásku k šampanskému popri zachovaní istej miery tajomstva.

Zveľadená tradícia
TERROIR a KNOW-HOW
Dom BILLECART-SALMON je súčasťou vzácneho majetku rodiny, ktorá prostredníctvom svojej práce a znalostí vytvorila mýtus šampanského.

Šampanské BILLECART-SALMON vďačí za svoju výnimočnosť predovšetkým znalostiam ľudí, ktorí s precíznosťou obrábajú pozemok s rozlohou 100 hektárov a svoje hrozno získavajú z územia s rozlohou 200 hektárov zo 40 cru v oblasti Champagne.
Väčšina hrozna používaného na výrobu vína pochádza z okruhu 20 km okolo Epernay, kde sa nachádzajú Grand Cru vinice s odrodami Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier - v mýtickej krajine Montagne de Reims, Vallée de la Marne alebo  
Côte des Blancs.
Klenoty majetku sa pestujú mimo dohľadu  
v Clos Saint-Hilaire. Výnos z polstoročnej starostlivej kultivácie - hektár Pinot Noir, vzácne chránený   
kamenným múrom, rodí zber po zbere  
výnimočné šampanské s ojedinelou komplexnosťou a ohromujúcou sviežosťou.

Umenie vinifikácie
Jemnosť šampanského BILLECART-SALMON pramení  
z kombinácie najlepšej tradície s modernými postupmi vinifikácie.
Dom BILLECART-SALMON zachováva vinifikačné metódy predkov odovzdávané z generácie na generáciu a neustále ich zdokonaľuje.
V záujme zlepšenia kvality šampanského
dom v päťdesiatych rokoch zaviedol technológiu chladenia muštu v kombinácii s použitím nádob z nerezovej ocele určených na dlhšiu fermentáciu pri nižšej teplote. V priebehu času si vína zachovávajú sviežosť a vône sa zvýrazňujú, vďaka čomu šampanské značky BILLECART-SALMON spĺňa to, čo sľubuje.
V neustálej snahe o dokonalosť bola vybudovaná nová pivnica schopná pojať viac ako 450 dubových sudov, aby sa zefektívnil proces vinifikácie ročníka.  Kúzlo pokračuje dole vo vápencových pivniciach pochádzajúcich z 18. a 19. storočia,  
ktoré deň za dňom strážia víno.

Jemnosť, rovnováha, elegancia. Zatvorte oči a nechajte sa uniesť  pôvabom značky BILLECART-SALMON.Ponuka produktov