Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Nikolaihof

Nikolaihof
Nikolaihof je najstarším vinárstvom v Rakúsku, ktorého história siaha až do rímskych čias, takmer 2000 rokov naspäť. V stenách vinárstva Nikolaihof možno nájsť pozostatky rannokresťanskej baziliky Agapit, v ktorej biskup Pilgrim z Passau usporiadal cirkevný snem v roku 985 nášho letopočtu. V roku 1075 bol bývalý „Freihof“ uvedený v dokumente ako ústredné správne sídlo kláštora sv. Nikolu v Passau. Dnešnú kaplnku založili na základe augustiánskych zásad tohto kláštora.

Víno sa tu vyrába už od dôb Keltov. Prvý písomný doklad o tom pochádza z doby okolo roku 470 nášho letopočtu z doby sv. Severina a Rimanov.

Prvý písomný záznam
Víno sa vyrába vo Wachau už od dôb Keltov. Prvý písomný záznam pochádza z doby sv. Severina a Rimanov okolo roku 470 nášho letopočtu.

Najstaršie vinárstvo v Rakúsku
Nikolaihof je najstarším vinárstvom v Rakúsku; jeho história siaha až do rímskych čias, takmer 2000 rokov naspäť. Vo vonkajších stenách vinárstva Nikolaihof je možné nájsť pozostatky rannokresťanskej baziliky Agapit, v ktorej sa usporiadal cirkevný snem v roku 985 nášho letopočtu s povolením biskupa Pilgrima z Passau.
Biodynamické víno
Rodina Saahs pracuje v súlade s predpismi asociácie Demeter, jedného z najprísnejších systémov kontroly ekologického poľnohospodárstva. Jeho zásady sa môžu veľmi nahrubo zhrnúť nasledovne: dostať do vína tak veľa sily a energie, ako je to možné, pričom zasahovať do prírody tak málo, ako je to možné. Vo vinárstvach Nikolaihof sa nepoužívajú žiadne herbicídy, pesticídy, umelé hnojivá ani syntetické postreky, ale používa sa hnoj zo žihľavy dvojdomej, valeriánske kvapky, valeriánsky čaj a iné špeciálne vyrobené prípravky, ktoré sa používajú vo vysoko zriedenej forme ako homeopatické lieky.

Celá farma alebo podnik sa musí prevádzkovať na základe pravidiel biodynamiky. Pravidelné štátnej kontroly zabezpečujú riadne uplatňovanie týchto pracovných zásad. Biodynamické vinárstvo je regulované prostredníctvom rakúskeho vínneho kódu, rakúskeho potravinárskeho kódexu a smernice EÚ o „ekologickom poľnohospodárstve“.

Mesiac tiež zohráva svoju úlohu

Obdobia sadenia a zberu určuje rodina Saahs podľa mesačného kalendára – akési balansovanie na lane medzi rozumnými opatreniami a ezoterikou, ako priznáva sama Christine Saahs.Ponuka produktov