Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia
Grüner Veltliner "Renner" Erste Lage 2017

Grüner Veltliner "Renner" Erste Lage 2017

Pôda na úpätí Gaisberg má veľkorysé množstvo sprašovej hliny a odhaľuje veľa piesčitých a kamenistých oblastí v hlbších častiach. Geologicky sa na Gaisbergu nachádzajú hlavné ložiská ruly Gföhler. Vinica sa datuje najpravdepodobnejšie do 50. rokov 20. storočia a boli na nej vysadené pôvodné viniče veltlínu, ktorá dodávajú vínu jeho jedinečný charakter.
Degustačné poznámky:
Extrémne intenzívna, plná vôňa s ozvenami ringloty a tónom bieleho korenia, jemné, ale korenisté. Plné telo, silné a husté, závoj kvasníc je delikátne vyvážený, krásne aspekty, výrazne bohaté. Dobrá perspektíva.
 

Dostupnosť:
Skladom
Model:
AT22
24.60

Vlastnosti vína

Výrobca:
Krajina:
Region:
Ročník:
Druh vína:
Alkohol:
Objem:

Grüner Veltliner "Renner" Erste Lage 2017
Informácia o výrobcovi:

História

Počiatok histórie hradu Gobelsburg a jeho viníc je, ako u mnohých podobných nehnuteľností v Rakúsku, nepísaným príbehom. Archeologické vykopávky v jednej z našich viníc (Grub) a jedno z významných rozšírení zámockých pivníc odhalili mnohé stopy po osídleniach z eolitickej, bronzovej a železnej doby, období rímskeho impéria a ranného stredoveku.

Vínna pivnica

Najstaršia časť pivnice sa datuje späť do 11. storočia, kedy bola súčasťou hradných priestorov. Počas storočí sa pivnica neustále rozširovala.Keď ... Čítaj ďalej

Pridať hodnotenie

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Grüner Veltliner LOSS, 2018
Schloss Gobelsburg
9.00€
Riesling "Heiligenstein" Erste Lage 2017
33.60€
Grüner Veltliner "Lamm" Erste Lage 2017
33.60€
Grüner Veltliner "Renner" Erste Lage 2017
24.60€