Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Domaine des Beaumont

Thierry Beaumont - majiteľ a tvorca Domaine des Beaumont

„Použiť všetko, ale nič zneužiť“ S takýmto mottom Thierry Beaumont odhaľuje jeho tolerantný a otvorený prístup k práci. Intervencie sú obmedzené na nevyhnutné minimum, ale jeho pozornosť k vývoju jeho vín je neustála. Skôr ako sa držať pevnej rutiny, radšej zostáva neustále v strehu a neustále flexibilný. Jeho blízkosť k prírode a k rôznorodosti, ktorú ponúka, určuje jeho postup zachovávania prírodných kvasníc v procese vinifikácie. Jeho názor je, že použitie umelých kvasníc by ubralo z rôznorodosti jeho terroir a vynieslo štandardizované víno. V Domaine Beaumont práca pokračuje v duchu osláv, čo vôbec neuberá na neustálej dôkladnosti.

Domaine

Rodina Beaumont prvý krát začala svoje vinárske aktivity 7 generácií dozadu. Thierry prevzal kontrolu v roku 1991 a vytvoril Domaine des Beaumont a svoju vlastnú produkciu začal plniť do fľašiek v roku 1999.
Dnes sa vinica a kancelárie nachádzajú v Morey-Saint-Denis s vinicami rozprestierajúcimi sa v prestížnych obciach Morey-Saint-Denis, Gevrey-Chambertin a Chambolle-Musigny. Oblasť neustále investuje do moderného zariadenia. Vinárske postupy sú zodpovedné a úctivé k viniciam, v ktorých je Tierryho hlavným cieľom zdôrazniť vyjadrenie terroir v každej samostatnej parcele.

Know-how

V prístupe Thierryho Beaumonta nie je nič o šťastí. Od prerezávania k vyštipávaniu, pozornosť k detailu je heslom. Preberanie listov sa vykonáva s cieľom uprednostnenia produkcie zdravých a plne zrelých bobúľ-
Zber sa vykonáva ručne. Po vykonaní triedenia a odstopkovania sa hrozno zľahka stlačí a kvasí v cementových kadiach po dobu 15-20 dní. Víno potom zrie v sude po dobu 12-18 mesiacov (25 % až 30 % v nových sudoch pre village apelácie a až 60 % pre 1er a grand crus.) Vykoná sa malá alebo žiadna filtrácia a vína sa plnia do fliaš priamo v oblasti. (Zdroj Domaine des Beaumont.)


Ponuka produktov