Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Domaine de Saint-Préfert

Príbeh priekopníka...

Domaine de SAINT PREFERT založil pred takmer jedným storočím obrovský znalec vín Fernand SERRE, ktorý pôsobil ako lekárnik v meste Avignon.

Jedného dňa zistil, že jeden z okresov Châteauneuf du Pape má to isté meno ako on - Quartier des Serres. Naozajstný milovník skvelých vín a zručný lekárnik zakúpil takmer 80 hektárov pôdy v tomto okrese na južnom svahu dediny, s tajnou túžbou stať sa pestovateľ a výrobca vína. Fernand SERRE, ktorý už odhalil tajomstvá rastlín, pokračoval v odhaľovaní tajomstiev hrozna...
Vybudoval pivnicu a dom v srdci viničov a rýchlo sa naučil proces vinifikácie. Kvasinky, kvasenie a riadenie teploty boli všetko súčasti procesu učenia. Fernand odovzdal všetky svoje zručnosti a know-how svojmu synovi Camilleovi a nevlastnej dcére Suzanne.

Excelentný vinár Fernand SERRE bol priekopníkom popularity tejto apelácie. Saint Préfert bola jednou z prvých viníc, ktorá v 30. rokoch 20. storočia predávala vína vo fľašiach a dobývala ďaleké trhy.
S Isabel FERRANDO pri kormidle od roku 2003, SAINT PREFERT si dnes udržiava rovnaké know-how v láske a starostlivosti o viniče a vína.


Filozofia

Pôda a podložie, sedimentácia, vodný stres a nedostatok minerálov, toto všetko sa tu spája, aby vytvorilo vína s koncentráciou, jemnosťou a veľkou schopnosťou pre zrenie. Tu je krajina s dlhou históriou siahajúcou do štvrtohôr v kombinácii s usadeninami z neďalekej rieky Rhône. Tento geologický celok vytvára výnimočné vína, pretože ide o pôdu, ktorá určuje úspech odrody.

Kombinácia skutočne vysokej kvality terroir v SAINT PREFERT a pestovanie pôvodných odrôd hrozna dodáva tejto vinici jej unikátnu provensálsku osobnosť. Trinásť odrôd hrozna, ktoré sa tu pestujú, majú starostlivosť ako na záhrade. Grenache je hlavou odrodou a predstavuje 70 % viniča; dodáva aromatickú komplexnosť, dĺžku, elegantnosť a jedinečne mäkké triesloviny. Potenciál jej kvality znamená, že musíme udržiavať výnosy na nízkej úrovni. Zrenie prebieha skôr ako u Mourvèdre, ktorého máme 15 %. Čierny šperk skvelých vín od BANDOL, Mourvèdre prispieva štruktúrou, bohatosťou a zamatovosťou, ktoré sa zvýraznenia v kombinácii so sviežosťou Grenache. Tento jemný súlad, táto dokonalá komplementarita, dávajú SAINT PREFERT jej veľmi špecifickú značku, v ktorej sa spája sila s eleganciou. Unikátny a nadčasový podpis.
SAINT PREFERT je jednou z mála viníc s nemennou rozlohou; parcela, ktorá sa tu vytvorila, zostala bez zmeny od roku 1932, vďaka čomu je víno intímne prepojené s udržiavaním jeho genetického dedičstva. V priebehu posledných desiatich rokov sa vykonala špecifická práca, aby sa vinici poskytlo jej vlastné rastlinné okolie. Naše veľmi staré a veľmi odolné viniče Mourvèdre prešli výberom Massal, niektoré z nich boli zasadené v roku 1920 a stále produkujú. Môžu sa pochváliť všetkými požadovanými kvalitami potrebnými na vytvorenie skvelého vína: malé voľné zväzky, malé dobre zafarbené bobule s vyváženým rozvinutím a viniče s nízkym výnosom.


Ponuka produktov