Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Domaine de la Cote

Domaine de la Côte je kolekcia 6 viníc vysadených na viac ako 40 akroch na najvzdialenejšom západnom okraji apelácie Sta. Rita Hills: Memorious (3,5 akra), Bloom’s Field (7,5 akra), Siren’s Call (3 akre), Clos Juliet (1 aker), La Côte (9,5 akra) a 15,5 akra apelácie Sta. Rita Hills. Táto oblasť, ktorá dramaticky stúpa do výšky 700 stôp nad riekou Santa Ynez River, leží na 25 miliónov rokov starom kremičitom (pazúrik) a kremeninovom morskom dne 7 míľ od tichého oceánu.
Povodne súčasť programu Evening Land Vineyards, túto oblasť zakúpil Rajat Parr a Sashi Moorman spolu s ich partnerom na začiatku roku 2013. Sashi Moorman objavil toto miesto a založil vinicu spolu s Chrisom Kingom v roku 2007. Pod jeho vedením sa vinice vysadili výhradne výberom dedičných odrôd z Kalifornie pri extrémne vysokej hustote viniča medzi 4 000 - 7 000 viničmi na aker, čo bolo v tej dobe bezprecedentné pre danú apeláciu. Napriek tomu, že sa oblasť rozprestiera len na 40 akroch, rozmanitosť podnebí je ohromujúca: každá vinica má unikátnu geológiu, polohu, výšku a mikroklímu. Takáto jedinečná charakteristika oblasti alebo terroir, v tak malej vzdialenosti, nemá v Kalifornii obdobu.
Oblasť pestuje vinič organickým spôsobom a vína sa vyrábajú podľa filozofie „nič nepridaj, nič nezober.“ Všetky vína sú vyrobené a naplnené do fliaš vo vinici v meste Lompoc v Santa Barbara County, tri míle od danej oblasti.
 


Ponuka produktov