Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Domaine de l`Arlot

Kultivácia viniča a výroba vín, ktoré vyjadrujú terroir svojho pôvodu.

Táto vízia, ktorá rešpektuje prírodu, aby odhalila pravdu výnimočného terroir-u. definuje filozofiu Domaine de l'Arlot. Rozvážny a odhodlaný prístup vyžadujúci náročné rozhodnutia, s ktorými sa úplne stotožňujeme, od vinifikácie po vyzrievanie. Dlhodobá vízia, ktorá vyžaduje starostlivú pozornosť k detailu a silnú túžbu potvdiť výnimočnosť.

História

2 km na juh od Nuits Saint Georges, Domaine de l'Arlot je výrečným príkladom dlho existujúceho starého burgundského pozemku Côte de Nuits.Staré archívy pripomínajú prítomnosť Jeana-Charlesa Vienota, dediča z dlhej línie Burgundovcov a majiteľa domu a viničov na konci osemnásteho storočia v dedine Prémeaux. Bol to podnikavý muž, ktorý postavil múr okolo tejto oblasti a tak vytvoril Clos de l'Arlot.

V roku 1891 sa tento pozemok predal obchodníkovi s vínkom Julesovi Belinovi, ktorí rozšíril túto nehnuteľnosť kúpou Clos des Forêts Saint Georges a Clos du Chapeau, ktoré spolu vytvorili Domaine de l'Arlot.. Jeho dediči previedli budovy a viniče do AXA Millésimes takmer o jedno storočie neskôr, na začiatku roku 1987. Od tej doby AXA Millésimes získala dve vinice: Vosne Romanée Les Suchots 1er Cru a burgundskú vinicu Grand Cru, Romanée Saint Vivant.

Ľudia, ktorí sa podieľali na vytvorení tejto oblasti

Nedávna história oblasti je poznačená vplyvom Jeana-Pierra de Smet, ktorý viedol túto oblasť takmer dve desaťročia. V januári 2007 Jean-Pierre opustil túto oblasť. Christian Seely prevzal vedenie ako generálny riaditeľ a Olivier Leriche ako technický riaditeľ. V auguste 2011 Jacques Devauges sa pripojil k tejto oblasti, aby pokračoval v práci svojich predchodcov, vyzdvihnúť a zdôrazniť výnimočné vinárske dedičstvo oblasti Domaine de l'Arlot.


Ponuka produktov