Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Château la Nerthe

História pevných presvedčení

Château La Nerthe sa zrodila v 12. storočí okolo obdobia, keď sa vinič po prvý krát vysadil na kameňmi posiatej pôde Châteauneuf-du-Pape (doslovne „Pápežov nový hrad“), na mieste, ktoré si pápeži vybrali pre svoje letné sídlo, keď sa pápežský úrad premiestnil do mesta Avignon.

Château la Nerthe, ktorá je nesporne najvyšším stupňom kvality historickej oblasti Châteauneuf-du-Pape, bola vždy dopriata pozorná starostlivosť jej následných vlastníkov: ľudí s pevným presvedčením, šľachticov a významných odborníkov na Châteauneuf-du-Pape,

Marquis Tulle de Villefranche,Commandant Joseph Ducos,Rodina Richard,títo všetci prispeli k excelentnej reputácii, ktorú La Nerthe získala a ktorú si udržala.

Prvý oficiálny dokument potvrdzujúci existenciu Château la Nerthe (vtedy známe ako Grange de Beauvenir) zaznamenáva kúpu 25. novembra 1560 rodinou Tulle de Villefranche. Pod ich vplyvom vína z La Nerthe dosiahli vysokú úroveň kvality a popularity. Preto od 18. storočia významné osobnosti vrátane Maréchal de Tonnerre a Maréchal de Brissac, vojvodov z Uzés a Chevreuse a princa Bergues chvália „excelentné vína z La Nerthe“ a s radosťou ich konzumujú. Vína z tejto oblasti sa podávali aj na dvore Ľudovíta XVI vo Versailles.


Ponuka produktov