Infolinka a telefonické objednávky +421 907 412 103
Registrácia

Bodegas Deumayen

Vinárstvo


Vína Deumayen vzniklo v roku 2007 v meste Mendoza (Argentína). Malé, ale sofistikované vinárstvo dokázalo veľmi rýchlo etablovať svoje vysoko kvalitné vína v Argentíne a vo zvyšku sveta. Projekt je výsledkom sna troch priateľov: Roberta Timmsa, Jorgea Ramíreza a Estebana Zomborya, troch úspešných podnikateľov, ktorých spája vášeň k vínu. Názov v lokálnom jazyku Mapuche znamená „robiť niečo s pevným odhodlaním“ a zhŕňa filozofiu vinárstva: vyrábať prémiové vína v limitovaných edíciách.
Deumayen sa snaží, aby ich vína reprezentovali oblasť, z ktorej pochádzajú, čo odráža ich terroir a argentínsky štýl výroby vína. Vo vínach Deumayen je skombinovaná tradícia a technika skvelých európskych vín s podnikateľským duchom nového sveta.


Terroir


Argentína je ideálny miestom na výrobu kvalitných vín. Ide o viacero faktorov, ktoré robia túto západnú časť krajiny perfektným miestom na výrobu vína. Vinohrady sú lokalizované v oblastiach, ktoré sa pohybujú v nadmorskej výške od 300 do 3000 metrov nad morov. Tieto unikátne zmeny výšok vedú k veľkému rozmedziu medzi teplotami a k charakteristickým vlastnostiam vín. Vzdialenosť od oceánu a výška údolí robia túto oblasť jednou z mála vo svete, kde sa ľudia venujú vnútrozemskému vinohradníctvu. Toto umožňuje hroznu, aby úplné dozrelo vo vynikajúcich fytosanitárnych podmienkach.
V Deumayen používame hrozno z tých najlepších terroirov v Mendóze: AGRELO (Luján de Cuyo) a UCO VALLEY.

Agrelo je región situovaný v časti Luján de Cuyo a vinice pre Trez sa nachádzajú v nadmorskej výške 1100 metrov nad morom.


Uco Valley je oblasť na juhu Mendózy, ktorá sa v poslednom desaťročí stala centrom špičkových vín. Skvelé rozmedzie teploty a kvalita pôdy dodávajú čerstvé, expresívne a komplexné odrody Malbec.


Ponuka produktov